Komfortní a pohodlné příslušenství v interiéru

Gadgety, doplňky a všechny druhy předmětů jsou nesmírně důležité dekorace. Právě díky nim náš dům získává charakter a prezentuje osobnost členů domácnosti. V minimalistických interiérech jsou doplňky hlavní součástí interiérového designu. V tomto případě je velmi důležité zajistit, aby jejich barvy a forma byly promyšlené a zajímavé. Nejdůležitější je, aby doplňky v našem bytě byly pohodlné a zároveň zdůrazňovaly přednosti interiéru.

Osvětlení – základní prvek interiérového designu

Většina interiérových designérů tvrdí, že dobré osvětlení je nejdůležitějším prvkem každé místnosti. Dnešní trh nabízí mnoho skvělých modelů svítidel, které svým designem upoutají pozornost nejednoho zákazníka.

Prodejny osvětlení se navzájem předčí novými návrhy a cenami. Pokud je náš dům velmi velký a má mnoho otevřených prostor, měli bychom zvážit, zda nám záleží na jednotném stylu svítidel, nebo třeba na rozmanitém. Zejména v obývacím pokoji spojeném s kuchyní a jídelnou jde o velmi důležité rozhodnutí. Jakékoli stylové sjednocení je dobrý nápad, proto se vyplatí použít sérii svítidel, která mají ve své řadě stropní svítidlo, nástěnné svítidla, ale i stropní nebo stojací lampy.

Samozřejmě, že lidé, kteří mají rádi rozmanitost, mohou zkusit namíchat mnoho různých stylů, ale musí to být provedeno velmi zručně. Jinak náš domov může vypadat jako obchod s gadgety, a to rozhodně nechceme.

Exkluzivní a pohodlná sedadla

Mnoho lidí zapomíná, jakým skvělým prvkem interiérového designu je křeslo. Designově originální, může být jedinečným uměleckým dílem, přičemž jeho pohodlí bude jistě zdrojem neocenitelného pohodlí. Křeslo je skvělým místem pro víkendový odpočinek ve společnosti šálku teplé kávy nebo oblíbené knihy.

Je to také skvělý typ nábytku, který může být zajímavým barevným akcentem v minimalistickém bytě. Pokud máme velký obývací pokoj, můžeme ho zkusit zařídit pomocí různých křesel – skvěle to funguje v konfiguraci s jednobarevnou pohovkou. Například černá pohovka se čtyřmi různými křesly s bláznivými geometrickými vzory. A co víc, polštáře na pohovku si můžeme vyrobit sami z materiálů, ve kterých jsou naše křesla vyrobena. Díky tomu získáme zajímavou a originální kompozici a vytvoříme tak skvělé místo pro odpočinek.

Látky a materiály – zdroj tepla a pocitu bezpečí

Nesmírně důležitým prvkem každého bytu jsou všechny materiály, které se v něm nacházejí. Přikrývky, polštáře, závěsy, plédy, přehozy, povlečení, koberce – to vše dělá domov útulný a teplejší.

Stojí za to se na tyto předměty podívat nejen jako na funkční a praktické, ale také s nimi zacházet jako s důležitými prvky výzdoby. Pokusme se vybrané doplňky barevně sjednotit, díky čemuž budou nedílným prvkem designu interiéru. Zejména v obývacím pokoji, kde přijímáme hosty, se dobře zamysleme nad skupinou prvků, jako jsou závěsy, závěsy, polštáře a případné přikrývky, které jsou zdrojem tepla. Pokud tvoří ucelenou kompozici, budou vypadat stylově, i když budou v nepořádku.